GADŻETY UŁATWIAJĄCE ŻYCIE MAMY I DZIECKA – MOJE TOP 5

Gadżety

Gadżety dla mamy i dziecka to moja ulubiona kategoria. Nigdy nie przypuszczałam, że zaliczę się do grupy rodziców, którzy popadają w gadżetowy szał zakupowy. Przyznaję bez bicia…odkąd pojawił się mój syn, kocham gadżety – szczególnie te, które ułatwiają moje życie albo życie mojego dziecka. Na liście umieściłam moje TOP 5, które uważam za absolutny strzał w dziesiątkę!

1. Monitor oddechu

Monitor oddechu przeznaczony jest do wykrywania bezdechu u niemowląt.
Stale monitoruje oddech dziecka podczas snu i alarmuje jeśli ustanie lub jest nieregularny. Z pewnością nie jest to tani sprzęt ale jest to gadżet wart swojej ceny. Daje ogromny komfort i dzięki niemu można “spać spokojnie”.

2. Biały szum

Biały szum to jednostajny dźwięk podobny do tego, który wytwarza odkurzacz, suszarka lub farelka. Istnieją pewne teorie, że przypomina on dziecku dźwięk z brzuszka mamy dzięki czemu czuje się bezpieczniej. Ja jednak uważam, że nie tyle uspokaja co zagłusza inne, czasem gwałtowne, dźwięki. Z pewnością sprzyja lepszemu snu dziecka. Na rynku dostępne są różnego rodzaju przytulanki z wbudowanymi mechanizmami szumiącymi. Biały szum możemy również odtwarzać z telefonu, laptopa lub płyty CD. Ze względu na wygodę i bezpieczeństwo wybrałam opcje “szumisia” – przyjaciela snu i towarzysza wszystkich podróży.

3. Niania elektroniczna

Jakże cudownie było odetchnąć w drugim pomieszczeniu nie martwiąc się czy dziecko aby na pewno spokojnie śpi. Nie wspominając już o letnich wieczorach na tarasie czy choćby zwykłym wieszaniu prania. Niania elektroniczna to idealny gadżet dla osób mieszkających w piętrowych domach – nie jest niezbędna ale bardzo pożyteczna!

4. Mata piankowa

Mata piankowa na podłogę to podkład zabezpieczający i amortyzujący upadki. To idealne miejsce do zabawy, leżenia na brzuszku i późniejszych ćwiczeń z dzieckiem. Jak dla mnie jest też pięknym elementem dekoracyjnym pokoju i świetnie zastępuje dywan. Mata jest z nami do dziś – dzięki niej jestem spokojniejsza ale i dziecko czuje się pewniej wykonując różne manewry i akrobacje podczas zabawy.

5. Zaciemnienie okien

Pełne zaciemnienie okien ułatwia zasypianie. Światło słoneczne spowalnia syntezę melatoniny w mózgu, czyli hormonu odpowiedzialnego za cykl dobowy i sen. W ciemności jest łatwiej zasnąć nie tylko dzieciom ale i dorosłym. Jest wiele sposobów na zaciemnienie okien: żaluzje, rolety, plisy, zasłony a nawet folie i materiały kryjące. Im ciemniej tym lepiej. W naszym wypadku plisy spełniły rolę nie tylko zaciemnienia ale i dzięki nim latem jest nieco chłodniej niż w pozostałej części domu.

Rekomendowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.